Španski mediji: ''Barsin šou u Beogradu, Kalinić uništio svaki pokušaj reakcije, ponestaje komplimenata za Laprovitolu''

Autor: Darko Mitrović
sreda 18.10.2023.
18:00
Izvor: Sportske.net

Svi su impresionirani onim što je Barsa sinoć prikazala u ''Štark Areni''.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Povezane vesti

Barselona je iz serije teških gostovanja izašla kao veliki pobednik. Ta serija je počela pobedom nad Olimpijakosom u Pireju, pa za vikend u Endesa ligi nad Gran Kanarijom u Las Palmasu, odakle su se izabranici Rođera Grimaua uputili za Beograd, gde su sinoć bili bolji i od Partizana (92:83).

''Šou Barse u Beogradu'', naslov je španske Marke posle sinoćnjeg meča.

''Katalonski tim dominirao je utakmicom od početka do kraja u opasnoj Štark areni (83-92) i sprečio Partizan da rezultatski uđe u igru.

Osvajanje Beograda je 'izjava o namerama' za svaki ozbiljan evroligaški tim koji poštuje sebe. Težak teren, živa atmosfera i Partizan koji se takmiči kao niko drugi. Barsa je to uradila (83-92) u briljantnom recitalu od početka do kraja. Veoma uspešna u šutu za tri poena, sa Nikom Laprovitolom u životnoj formi, i potvrda pobede kada se Vili Ernangomez izborio u poslednjoj četvrtini. Savršen učinak u Evropi, osvajajući Pirej i srpsku Štark arenu'', piše ''Marka'', koja je posebno apostrofirala i dve važne trojke Nikole Kalinića - jednu na samom kraju prvog poluvremena, a drugu na ulasku u finiš meča.

''Kalinić je još jednom trojkom gotovo definitivno uništio svaki nagoveštaj reakcije. Partizan se uvek borio i uspevao da na kraju bude na pet-šest poena, ali ne više od toga. Barsa je, čim je dolazila u priliku, pogađala. Beograd je pao sa 83-92, a Barsa ima maksimalan učinak u Evroligi. Treba napraviti tim koji može da uzbuđuje'', dodaje tiražni španski list.

''Laprovitola vodio Barsu do nove pobede. Blaugrana savladala beogradski Partizan i preuzela vođstvo u Evroligi'', piše ''As''.

''Barsin start u Evroligi, sa Efesom kod kuće i Olimpijakosom i Partizanom u gostima, predstavljao je veliki rizik za tim u izgradnji. Čak je i Grimau to priznao, koji je uveravao da ovo nije 'kalendar kakav bismo želeli'. Ali sudbina, ili stvarnost, htela je da bude sasvim suprotno. 

Tri prestižne pobede, poslednja u Beogradu sa još jednom sjajnom igrom, koja još jednom svrstava Blaugranu kao jednog od favorita takmičenja. I sa jasnim vođom. Ponestaje prideva da bi se definisale Laprovitolove predstave. 

Iz nedelje u nedelju, utakmicu po utakmicu, pokazuje da je verovatno najsposobniji igrač na kontinentu - 20 poena, šest trojki, za još jedan odlučujući učinak Argentinca. Dobra igra i Vilija, posebno u drugom poluvremenu gde se pojavio Džabari Parker, uz sjajan rad Veselija i Da Silve u prvom poluvremenu. Ukratko, veoma čvrsta Barsa koja je izašla kao pobednik sa jednog od najkomplikovanijih terena u Evropi'', piše ''As''.

''Mundo Deportivo'' ističe Laprovitolin trojkaški učinak, ne samo sinoć.

''Argentinski spoljni igrač je postigao najviše trojki u takmičenju (3,7 po utakmici).

Bek Barse Niko Laprovitola ruši svoje najbolje rekorde na startu Evrolige, sa prosekom od 16,7 poena (88,9% za dva i 50% za tri poena), 7 asistencija, 2,7 skokova, za skoro 27 minuta po utakmici.

Barsa je imala još jedan odličan nastup u gostima i odnela pobedu u Štark areni u Beogradu protiv Partizana (83-92), što predstavlja njenu petu uzastopnu pobedu i ostaje na vrhu Evrolige. Tim Barse, koji je savladao i Olimpijakos i Gran Kanariju, nastavlja da čini korake napred i jača kredibilitet svog novog projekta. Tim koji predvodi Rođer Grimau bio je solidan u odbrani, ali posebno u napadu gde je pravio razliku, uz odličan protok lopte (24 asistencije), poentirao spolja (15 od 32 trojke), dobro reagujući u protivničkom reketu (16 ofanzivnih skokova) i ne gubeći previše lopti (samo 7)'', navodi ''Mundo Deportivo'' u svom izveštaju.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke