Španski mediji: ''Zastrašujuća atmosfera uticala na Baskoniju, Zvezda kao uragan...''

sreda 09.10.2024.
23:36

I navijači su odradili svoj deo posla.

2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Crvena zvezda je uspela da se izbori za odličnu startnu poziciju u novoj sezoni Evrolige.

Pobedama nad Parizom i Baskonijom, crveno-beli su se pozicionirali u vrhu tabele, pa im sada ostaje da tu ostanu što duže, ili da se bar zadrže među osam najboljih ekipa, što po kvalitetu, reklo bi se, ove sezone i zaslužuju.

A kako na Zvezdin trijumf nad Baskonijom (78:71) gledaju španski mediji?

''Gigantes del basket'' akcenat stavlja na sjajnu atmosferu u Beogradskoj areni pred 19.231 gledalaca.

''Zastrašujuća atmosfera Beograda kao da je uticala na Baskoniju, koja je bila u zaostatku od samog početka. Ekipa Pabla Lasa imala je šansu u poslednjoj četvrtini nakon odlične reakcije, ali je na kraju ipak poražena'', piše pomenuti košarkaški portal.

''Baskonija ponovo 'krahirala' u Beogradu'', naslov je izveštaja lista ''As''.

''Osim početnih 0-4 zahvaljujući Luvavu-Kabarou, tim Pabla Lasa je uvek bio u zaostatku na semaforu. Jedna pobeda i tri poraza, to je njihov bilans ove sezone'', piše ''As''.

''Marka'' ističe Zvezdin odličan šut za tri poena, pogotovo u prvom poluvremenu.

''Odličan šut srpskog tima za tri poena i sjajan učinak Bolomboja rešili su utakmicu'', piše ''Marka'' i dodaje:

''Crvena zvezda je krenula kao uragan u poslednjoj četvrtini, što je izazvalo greške i loše odluke Španaca u napadu, koje su odvele domaće na +16

Dve akcije Džoela Bolomboja, blokada na Donta Holu i šut sa poludistance u napadu, promenile su dinamiku poslednjih minuta, u kojima, uprkos približavanju na semaforu, Lasovi momci nisu uspeli da uzvrate. To bi Baskoniji donelo drugu pobedu u Evroligi, što će za sada morati da sačeka'', zaključuje ''Marka''.