ponedeljak 26.03.2018.
00:10

Četa Grega Popviča će do kraja morati da se bori za plasman u doigravanje.

Beta/AP Photo/Darren Hauck

San Antonio Sparsi su doživeli i 31. poraz ove sezone, kako su poraženi na gostovanju Milvoki Baksima rezultatom 106-103.

Borili su se Sparsi, ali je domaćin večeras bio bolji rival.

Vodili su Baksi tokom čitavog prvog kvartala, razlika je u poslednje napadu dostigla i 12 poena u korist domaćina.

Ipak, San Antonio uspeva da se vrati u drugoj deonici, sredinom kvartala dolaze do poravnanja, a potom i do preokreta.

Ipak, Baksi uspevaju na kratko da vrate prednost, a na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom, 47-47.

Treća deonica, poput prve, u potpunosti je pripala Adetokumbu i društvi, odlepili su se ubrzo na dvocifren suficit, stekli i maksimalnih 15 poena viška, da bi u poslednjih 12 minuta ušli sa 13 poena prednosti.

San Antonio dugo to nije uspeo da spusti na pristojnu razliku, ali je iskusna četa Grega Popoviča u potpunosti ušla u meč u poslednjih par minuta.

U poslednjem minutu su uspeli da spuste deficit i na tri poena, Baksi nisu uspevali ništa da pogode, a onda su u poslednjem napadu šuteve za produžetak promašili najpre Marej, a potom i Grin, pa je Milvoki uspeo da slavi.

Sparsi nakon ovog poraza imaju skor 43-31, peti su na tabeli zapadne konferencije, ali imaju tek tri pobede više od devetoplasiranog Denvera, koji pritom ima i utakmicu manje.

Milvoki je došao do vrednog 39. trijumfa, imaju čak šest pobeda više od devetoplasiranog Detroita i predstoji im borba za što bolju poziciju pred doigravanje.

Pobednički sastav predvodio je Adetokumbo sa 25 poena i 10 skokova, pratili su ga Bledso sa 23 poena, Midlton sa 19 i Henson sa 10 postignutih poena.

Oldridž najbolji u San Antoniju sa 34 poena, 22 je uz 13 skokova dodao Gasol, 13 je upisao Deni Grin, dok su po 10 dodali Dežonte Marej i Rudi Gej.

Ranije danas, Kavsi su slavili u Bruklinu, više o tom susretu OVDE.

That was smooth, @jabariparker 👀😳

A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on Mar 25, 2018 at 2:27pm PDT