ponedeljak 18.03.2024.
20:00

Zanimljiva borba u Novom Mestu.

AdmiralBet ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Poslednja utakmica 23. kola AdmiralBet ABA lige odigrana je večeras u dvorani ''Leon Štukelj'' u Novom Mestu, gde su snage odmerile ekipe Krke i Splita.

Slavili su Splićani rezultatom 80:76 i tako uvećali svoje šanse za plasman u plej-of, dok Krka ima sve manje izglede da u preostala tri kola ligaškog dela sezone pobegne sa dna tabele.

Split sada ima skor 11-12 i sa SC Derbijem i Igokeom deli od 7. do 9. mesta na tabeli, dok je Krka poslednja sa skorom 4-19.

Krka je bila ravnopravan rival tokom prvog poluvremena, pa i u prvom delu treće četvrtine, ali u poslednjem kvartalu su Splićani stekli 12 poena prednosti i do kraja nisu dozvolili domaćinu da stigne do preokreta.

Perković sa 16, Vuko i Kalajdžić sa po 14 poena su predvodili Splićane do pobede, a u ekipi Krke bolji od ostalih bili su Špan sa 19, Hamilton sa 16 i Cerkvenik sa 15 poena.