četvrtak 25.11.2021.
20:48

Srbija gubi na poluvremenu.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Srbija na poluvremenu gubi protiv Letonije 52:56 u okviru prvog meča kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Prilično ujednačena borba vodila se na obe strane. Srbija je dozvoljavala lake poene za Letoniju, pre svega pod košem. Trifunović je upisao prvu trojku za naš tim. Letonci su poveli, ali je usledila još jedna trojka i težak šut preko ruke za Smailagića koji je bio precizan za 14:12 posle pet minuta igre. Srbija je brzom kontrom i akcijom Avramovića i Smailagića stigla do +4., ali je Gražulis odgovorio trojkom na drugoj strani. Pešiće tim je igrao jako lošu odbranu i dozvolio raspoloženim Letoncima da ubace skoro sve što su zamislili, pa je posle prvih 10 minuta bilo 33:28.

Početkom drugog kvartla Srbija je ostvarila seriju od 5:0 i stigla do izjednačenja. Međutim posle tajm-auta Letonija se vratila i potom vezala seda poena. Miloš Teodosić je održavao Srbiju u “životu”. Ipak, “orlovi” su počeli da se bude u drugom delu ovog perioda, pa su usledile dve trojke Avramovića i jedna Smailagića za preokret Srbije tri minuta do kraja porvog poluvremena. Imala je priliku naša selekcija da povisi ovu prednost, ali nije bila precizna. Stigli su Letonci do novog izjednačenja i potom prednosti.

Najefikasniji u srpskom timu je Teodosić sa 17 poena, Smailagić je upisao 10, koliko i Avramović.

Lomažs je upisao 14 poena za Letonce, a Zoriks 11.