Srbija ne da titulu prvaka Evrope, protiv olimpijskog šampiona u četvrtfinalu!

22:47

Čeka nas spektakl.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Basketaši Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Beču.

Srbija je u odlučujućoj utakmici poslednjeg kola grupe A odigrali dominantno i savladala Nemačku sa 21:10.

Tako su se naši momci plasirali u četvrtfinalu, gde će im protivnik biti olimpijski šampion Holandija.

Srbija na Evropskom takmičenju nastupa u sastavu Strahinja Stojačić, Stefan Kojić, Marko Branković i Nemanja Barać, dok je trener Danilo Lukić.

Izuzetno tvrdo i nervozno započela je utakmica. Branković i Stojačić su promašili po slobodno bacanje, dok je Kojić bio samo polovično precizan za vođstvo naše reprezentacije od 2:1.

Ređali su se faulovi kao na traci, bilo ih je čak sedam na obe strane za samo 80 sekundi, a upravo je sa "penala" Branković povećao rednost branioca titule na 4:1.

Usledila je serija Nemaca koja im je donela izjedančenje (4:4), ali su Kojić i Barić brzo vratili prednost našem timu, te je Srbija pre prvog tajm-аuta posle tri i po minuta igre vodila sa 7:5.

Nemci su konstantno pravili faule na šutu, često prilikom pokušaja naših za dva poena, što je selekcija Srbije koristila da uveća vođstvo na 11:6 posle trojke Brankovića.

Kao da je tada utakmica praktično bila prelomljena, iako je na semaforu ostalo još pet minuta. Usledili su poeni Bqaraća, koji nas je odveo na nedostižnih 13:6 i "otvorio vrata" četvrtfinala.

Do kraja se prednost samo uvećavala do konačnih 21:10.

Utakmica četvrtfinala Evropskog prvenstva Srbija - Holandija igra se u subotu od 15.10.