četvrtak 09.11.2023.
19:41

Start u kvalifikacijama nije mogao biti bolji.

Andrija Sokovic/Starsport

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije sjajno je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

U utakmici prvog kola kvalifikacione Grupe G, Srbija je večeras u Hali sportova ''Ranko Žeravica'' u Beogradu ubedljivo savladala selekciju Ukrajine rezultatom 82:40!

Sve je bilo jasno već posle prve četvrtine koju je Srbija dobila sa 26:8, a pogotovo na poluvremenu kada je naš tim imao 31 poen prednosti - 49:18, predvođen Jovanom Nogić sa 13, Ivon Anderson i Tinom Krajišnik sa po 10 poena u tom delu igre.

U nastavku meča je reprezentativkama Srbije ostalo da rutinski završe posao, ali nije bilo većeg opuštanja, pa je razlika u korist našeg tima nastavila da se uvećava.

Na kraju 82:40, a nešto ranije je bilo i maksimalnih ''plus 44''.

Tina Krajišnik je bila ubedljivo najbolja u večerašnjoj utakmici sa 22 poena i 13 skokova, Jovana Nogić se zaustavila na 15, a Ivon Anderson na 14 postignutih poena.

Kod gošći, Balaban najefikasnija sa 10 poena.

Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra u nedelju, kada će gostovati reprezentaciji Severne Makedonije.

U ovoj grupi se takmiči još i selekcija Portugala, a samo pobednik grupe ide na Evrobasket.