Srbija odlično startovala na U19 Svetskom prvenstvu

subota 03.07.2021.
23:58

Ubedljiva pobeda na pšočetku takmičenja.

fiba.basketball

U Letoniji je počelo Svetsko prvenstvo za igrače do 19 godina, a reprezentacija Srbije je u prvom kolu odmerila snage sa selekcijom Irana.

Naš tim koji sa klupe vodi Zoran Lukić je bio bolji i na kraju je došao do ubedljive pobede, rezultatom 88:67.

Iranci su tokom prve tri četvrtine bili rezultatski u igri, ali u poslednjem kvartalu naš tim je zaigrao sjajno, postigao čak 30 poena u tih deset minuta i Iranci nisu imali nikakve šanse da izbegnu poraz.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bili su Škobalj sa 17, Stefanović sa 15, Đurišić sa 14 i Jović sa 12 postignutih poena.

U istoj grupi Portoriko je savladao Letoniju sa 79:75 i upravo će Portorikanci biti naredni rival našem timu. Taj meč je na programu u nedelju.