Srbija sve ima u svojim rukama, - Poznata "magična" granica kojom izbegavamo SAD!
Sve je jasno.

Povezane vesti
Uvek je dobro kada sami odlučujete o svojoj sudbini i jedino je to verovatno dobro nakon poraza od Italije od 78:76 u prvom kolu novoformirane grupe I Mundobasketa.
Srbiju u poslednjem kolu u nedelju od 14 sati po našem vremenu očekuje utakmica protiv Dominikanske Republike, a pobeda nas vodi dalje u četvrtfinale.
Ipak, mnogo dobro bi bilo da takmičenje u grupu završimo na prvom mestu i tako u projektovanom četvrtfinalu izbegnemo Sjedinjene Američke Države, koje će ukoliko savladaju Litvaniju, biti prve u grupi J sa kojom se okrštamo
A šta nam je potrebno za to?
Pre svega da Dominikanska Republika savlada Portoriko kako bi pred poslednje kolo imali "čistu" situaciju. Tada bi Dominikana imala skor 4-0, dok bi Srbija i Italija bile na 3-1 i te tri ekipe bi odlučivale o prolazu dalje.
Poraz Srbije od Dominikane uz trijumf Italije protiv Portorika značio bi da selekcija Svetislava Pešića ispada sa Mundobasketa, a u slučaju pobede "orlova" Srbija bi sigurno prošla dalje.
Tada bi nam za prvo mesto bio potreban trijumf od ČETIRI poena razlike protiv Dominikanske Republike, jer bi u tom slučaju Srbija imala najbolji koš-količnik u krugu koji bi činile naša selekcija, Italija i Dominikanska Republika, te bi Italija ispala sa turnira, Dominikana bila druga.
Pred poslednje kolo u potencijalnom krugu Italija je najslabija sa -3, Srbija ima -2, dok je Dominikanska Repbulika na +5 sa koliko je pobedila "azure" u prvoj fazi.
0 Komentara