sreda 13.09.2017.
21:16

Posle nešto lošijeg početka, stvari počele da se odvijaju onako kako želimo.

fiba.basketball

Posle prvog poluvremena večerašnjeg četvrtfinala Evropskog prvenstva, Srbija protiv Italije vodi sa 44-33.

Uvodni minuti meča nisu protekli onako kako smo očekivali. ''Azuri'' su poveli sa 5:0, prilično smo se mučili u napadu, bez prave ideje, ali srećom u odbrani je mnogo bolje izgledalo, pa Italijani nisu uspeli da steknu neku osetniju prednost.

Imali su vođstvo u najvećem delu prvog kvartala, ali je Srbija na kraju ovaj deo igre rešila u svoju korist - 18:17.

Prvu nešto osetniju prednost ''Orlovi'' su stekli početkom druge četvrtine, kada su posle poena Mačvana i Kuzmića stigli do ''plus četiri'' - 24:20.

Ono što nam je i dalje nedostajalo, bili su poeni van linije 6.75m, mada naš tim nije previše ni forsirao sa ''dalekometnom paljbom''. S druge strane, Italijani su trojkama ''topili'' naše vođstvo, ali sredinom druge deonice Srbija stiže i do sedam poena prednosti - 32:25.

A kad već pominjemo trojke, na našu prvu smo čekali nekih 16 minuta, a onda je Vlada Lučić ''probio led'', da bi Mačvan nešto kasnije pogodio za prvo dvocifreno vođstvo ''Orlova'' - 38:27!

Poeni su u našem timu večeras ravnomernije raspoređeni. Marjanović je upisao osam, Mačvan i Lučć po sedam poena, Bogdanović šest. Italijane predvodi datome sa devet poena.

Baš kako se menjao rezultat na semaforu od početka meča, tako se menjalo i raspoloženje među našim navijačima, što možete da vidite i u prilogu, gde smo izdvojili neke od njihovih reakcija.