Šta se dešava sa Efesom? Novi poraz u turskoj Superligi, ali to nije sve - sad imaju novu brigu!

utorak 06.12.2022.
21:02

Evropski šampion u novom padu forme.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Košarkaši Efesa još jednom su neprijatno iznenadili svoje navijače. Samo 48 sati od poraza na svom terenu (111:112) u dramatiučnom meču protiv Pinar Karšijake, tim Ergina Atamana je ponovo poražen u šampionatu Turske.

Drugi uzastopni, a ukupno treći neuspeh u devet odigranih kola Efes je doživeo večeras u duelu sa ekipom Bujukčekmečea.

Domaći tim je slavio sa 83:76, a da sve bude još zanimljivije, radi se o poslednjeplasiranoj ekipi koja je izgubila prvih sedam mečeva, a onda pre tri dana savladala Bursu u gostima, pa večeras trijumfovala i nad Efesom!

Favorizovani gosti su imali blagu prednost posle prvog poluvremena, ali u nastavku bolja igra Bujukčekmečea i zaslužen trijumf domaćih.

Međutim, trenera Atamana više od poraza brine nova povreda Šejna Larkina koji je večeras odigrao prvu utakmicu u sezoni, posle oporavka od povrede ruke na Evrobasketu.

Larkin je večeras na terenu proveo 17 minuta i za to vreme upisao sedam poena, dve asistencije i jedan skok, ali je početkom poslednje četvrtine u borbi za jednu loptu nezgodno doskočio i srušio se na parket posle čega je hramljući otišao do klupe.

Brajant je večeras sa 18 poena bio najefikasniji u Efesu, Klajburn i Žižić su upisali po 11, a naš Vasa Micić 10 poena.