"Stotka" Novog Zelanda za pobedu protiv Srbije!

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 24.08.2014.
17:34

Reprezentacija Novog Zelanda odigrala je još jedan odličan meč, ali je ovog puta uspela i da savlada reprezentaciju Srbije u Beogradu. Rezultat je bio 96:102, po četvrtinama 29:22, 14:30, 25:19, 28:31.

Naša reprezentacija odlično je počela meč, za razliku od prethodnog meča u Vršcu. Srbija je dobro trčala, mnogo lakih poena postigla iz kontra, a Novi Zeland nije uspevao da dođe u dobru poziciju za šut. Prednost naše reprezentacije je rasla, sve do maksimalnih 10 poena prednosti u desetom minutu. Ipak, Novozelanđani su u poslednjem napadu pogodili štu za tri i smanjili na sedam razlike na kraju prve četvrtine.

Ipak, ta trojka je pokrenula fantastičnu seriju od 14:0 za Novi Zeland, koji je preuzeo vođstvo i držao ga do same završnice.

Novi Zeland je igrao u svom ritmu, krenuo ih je šut za tri, pogotovo Penija, koji je igrao u Evropi između ostalih za Makabi pre 8 godina, i ianče je poznat kao fantastičan šuter.

Đorđević je, sa druge strane, dosta menjao, i to se održavalo na rezultat jer naša ekipa nije mogla da uhvati neki ritam. Ipak, to je razumljivo, jer je naš selektor na ovoj, poslednjoj proveri, želeo da proba što više opcija i u odbrani i u napadu.

Međutim, to se nije svidelo Vladimiru Micovu, koji je prigovorio selektoru jer ga brzo vadi iz igre, pala je razmena teških reči, posle čega ga je selektor poslao u svlačionicu, a Micov je napustio i halu Pionir.

Loša odbrana, ali i fantastičan šut Novog Zelanda do kraja meča su se pretvorili u pravu "jurnjavu" za Novim Zelandom. Srbija je pojačavala ritam, ali je Novi Zeland uvek kada je bio u "škripcu" pogađao za tri. Posle Penija koji je malo stao u drugom poluvremenu, preuzeo je Vukona, a zatim i Vebster i Frenk, tako da je Novi Zeland na kraju pogodio neverovatnih 11 trojki iz 20 pokušaja.

Najbolji na meču su bili fantastični Peni i Vukona sa 27 odnosno 22 poena, a Vebster je dodao 21. Kod Srbije najbolji je bio Bjelica sa 17 poena, Raduljica je dodao 14, a Štimac, koji nije dobijao puno prilike do ovog meča, iskoristio je veću minutažu i postigao 14 poena.

U igru nisu ulazili Katić i Mitrović, što bi možda moglo značiti da će njih dvojica "otpasti" i neće putovati na Svetsko prvenstvo.