Strašna Barsa, ogromna razlika, neverovatna treća četvrtina!

ponedeljak 07.06.2021.
23:12

Katalonci silovito startovali u polufinalnoj seriji plej-ofa.

EFE/Alejandro Garcia

U prvoj utakmici polufinala plej-ofa, Barselona je večeras na svom terenu ubedljivo savladala Tenerife sa čak 43 poena razlike - 112:69!

Gosti su se koliko-toliko držali tokom prvog poluvremena, posle kog je Barselona imala samo sedam poena prednosti, ali onda je usledila neverovatna treća četvrtina. U tih deset minuta igre Barselona je upisala čak 40 poena, a primila samo 18, pa se do kraja samo postavljalo pitanje kojom razlikom će dobiti ovaj meč.

Ali, i pored ubedljive prednosti Barsa nije popuštala, pa je i poslednju četvrtinu ubedljivo dobila sa 29:15, pa je ako saberemo i treću četvrtinu, rezultat drugog poluvremena bio 69:33 za Barsu.

Nikola Mirotić je sa 21 poenom bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Argentinac Bolmaro je upisao 17, a Abrines i Kjurik po 13 poena. Kod gostiju dvocifren poenterski učinak imali su Gera sa 14 i Marselinjo Uertas sa 12 poena.