petak 22.10.2021.
22:48

Pred kraj prošle sezone ove dve ekipe vodile su velike borbe, večeras nije bilo neizvesnosti.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Večerašnji evroligaški program u okviru petog kola elitnog evropskog takmičenja završen je utakmicom između Barselone i Zenita koju su Katalonci dobili prilično ubedljivo, rezultatom 84:58.

Barselona je tako zadržala stopostotni učinak i zauzima vrh tabele zajedno sa Olimpijom iz Milana, a Zenit je pretrpeo drugi poraz.

Gosti iz Sankt Petersburga su samo u prvoj četvrtini bili ravnopravan rival, Barsa se razgoropadila u drugih deset minuta kada je stigla do 17 poena prednosti na poluvremenu.

Ta razlika je u nastavku dodatno uvećana, pa je Zenit na kraju doživeo pravi debakl.

Nikola Mirotić je sa 20 poena bio njajefikasniji u Barseloni, a Dejvis i Sanli su upisali po 11 poena. Kako je Zenit odigrao najbolje ilustruje podatak da nisu imali nijednog igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Bivši bekovi Crvene zvezde bili Beron i Džordan Lojd su bili najbliži tome, a zaustavili su se na po osam postignutih poena.