utorak 30.11.2021.
08:29

Crnogorac odigrao partiju sezone!

AP Photo/Paul Beaty

Sudar braće Bel završio je pobedom starijeg, Lonza, koji protiv LaMela sada vodi 2:1 u porodičnom okršaju. Čikago je savladao Šarlot, a braća su ostala u senci fantastičnog Nikole Vučevića. Crnogorac je ubacio 30 poena, najviše u sezoni, dodao i 14 skokova. De Rozan je postigao 28, LaVin 25, Bulsi su šutirali oko 60% pa gostima nije bilo spasa.

Oslabljena Filadelfija je odolela protiv Orlanda, Set Kari je ubacio 24 poena, odbrana je odigrala svoje. U sudaru očajnih timova, Kristijan Vud je bio prevaga za Roketse protiv Tandera. Centar Teksašana je uz 24 poena, imao 21 skoko, najviše u karijeri, dok je Kevin Porter Džunior upisao tripl-dabl, 11 poena, 11 asistencija i 10 skokova. Tako je Hjuston dobio dva meča u nizu nakon 15 poraza, a Tander je u seriji od šest neuspeha. Pokuševski je završio sa par poena, tri skoka i asistencijom za nešto više od dvanaest minuta igre.

Minesota je jurila prednost Indijane u drugom delu i pobedila. Tauns i Edvards su kombinovali 53 poena, Rasel uz 21 imao i 11 asistencija. U drugom delu, Vulvsi su zadržali goste na 29% šuta, Bisli je pogodio ključnu trojku u finišu i prelomio utakmicu.

Luka Dončić se vratio tripl-dablom, 25 poena po 10 skokova i asistencija, dao je sedam trojki, ali ostatak tima je šutirao 4 od 28 za tri poena, pa je Klivlend odneo pobedu iz Teksaka. Džaret Alen sa 28 i Finac Markanen sa 24 su bili ključ za Kavse koji su šutirali najbolje u sezoni. Porzingis se povredio u nastavku, to je bila šansa za Bobija Marjanovića, osam minuta, 10 poena, 4 skoka, dao je i trojku u lošoj šuterskoj noći Mavsa.

Prvi put ove sezone, San Antonio je vezao par pobeda, savladali su Vašington, Vajt je postigao 24 poena, Marej dodao 22 i 10 skokova, pa su Sparsi prekinuli mini niz Vizardsa koji turneju na Zapadu završavaju polovično, po dve pobede i poraza.

Juta je rutinski savladala jednog od najlošijih gostiju lige, Blejzerse, Donovan Mičel je dominirao sa 30 poena. Portland ne može da nađe formu iz Oregona na strani, imaju očajnih 1-10 van svoje dvorane. Jusuf Nurkić je ubacio 24 poena za goste.

Pelikansi su opet tukli Kliperse, noć karijere za Valančijunasa. Litvanac je ubacio 39 poena, sedam trojki, u prvom delu je dao 29 koševa. On je očigledno noćna mora za Klipse, pre deset dana im je dao 26 poena i imao 13 skokova u pobedi Pelikansa kod kuće protiv ovog rivala. Klipsi su i pored 27 poena Pola Džordža izgubili šestu u poslednjih sedam utakmica, značajan pad forme nakon serije od sedam pobeda tokom ove jeseni.

Ako niste čitali, simultanka majstora, Jokić je utišao Majami i prekinuo niz poraza Denvera, nakon povratka na teren.