Strašni Real pregazio i Huventud! Na poluvremenu je izgledalo drugačije...

nedelja 09.01.2022.
21:08

Lider na tabeli fantastično odigrao drugo poluvreme i ubedljivo slavio u Badaloni.

EPA-EFE/DANIEL DAL ZENNARO

U utakmici 16. kola španske Endesa lige, Real Madrid je večeras kao gost savladao ekipu Huventuda u Badaloni rezultatom 90:71.

Nošen velikom podrškom svojih navijača, Huventud je tokom prvog poluvremena nagovestio da bi mogao da napravi velike probleme favoritu, a to je pogotovo došlo do izražaja u drugoj četvrtini, kada je domaći tim serijom 11:0 poveo sa 40:29.

Ali, do odlaska na odmor Madriđani smanjuju na 42:38, da bi u trećoj i četvrtoj četvrtini furiozno odigrali, pa su drugo poluvreme dobili sa 52:29 i Huventudu je ostalo da se pomiri sa porazom.

Ertel sa 20 i Jabusel sa 16 poena predvodili su ekipu Reala u večerašnjem meču, a Ljulj i Tejlor su upisali po 11. Kod domaćih najbolji Ante Tomić sa 18 poena i devet skokova.

Real sada na vrhu tabele ima skor 15-1, a Huventud je četvrti sa devet pobeda i pet poraza.