Strašni Real protutnjao ''Pionirom'' za 10-0 u Evroligi!

utorak 28.11.2023.
22:15

Fantastičnoj seriji aktuelnog šampiona ne vidi se kraj.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Večeras je u beogradskom ''Pioniru'' odigrana zaostala utakmica 6. kola Evrolige, u kojoj je Makabi iz Tel Aviva dočekao branioca titue i lidera na tabeli, ekipu madridskog Reala.

Madriđani su potvrdili ulogu favorita, pa i više od toga. Slavili su ubedljivo, sa 29 poena razlike, za konačnih 99:70, što im je deseta pobeda u isto toliko mečeva, a Makabi je pretrpeo peti poraz i sada zauzima deseto mesto sa skorom 5-5.

Real je već u prvoj četvrtini obavio veliki deo posla. Fantastično su Madriđani odigrali u napadu, postigli čak 36 poena u prvih deset minuta igre i stekli 15 poena prednosti.

Makabi je samo nakratko tokom treće četvrtine uspeo da prednost Reala učini jednocifrenom, bilo je 60:53, ali je tim trenera Matea brzo odgovorio i do kraja je stigao do ubedljive pobede.

Tavares je sa 19 poena i 8 skokova bio najefikasniji u pobdničkoj ekipi, 16 je upisao Hezonja, Musa se zaustavio na 15, a Kampaco je uz 11 poena dodao i 9 asistencija.

U Makabiju je najbolji bio Lorenco Braun sa 16 poena, 9 asistencija i 5 skokova.