subota 15.05.2021.
19:15

Prvi polufinalisti turskog plej-ofa su košarkaši Fenerbahčea.

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Tim Igora Kokoškova plasirao se večeras u polufinale plej-ofa turske Superlige, pošto je i u drugoj utakmici četvrtfinalne serije kao gost savladao ekipu Darušafake, rezultatom 98:79.

Praktično je Fenerbahče sve vreme bio u vođstvu, izuzev u uvodnom delu meča, ali je Darušafaka rezultatski bila u igri sve do poslednje četvrtine u koju se ušlo rezultatom 76:70 u korist gostiju.

Međutim, u poslednjih deset minuta domaći su potpuno ostali bez rešenja u napadu, a na drugoj strani nisu imali rešenja da zaustave večeras izvanredni tandem Mahmutoglu-De Kolo.

Mahmutoglu je utakmicu završio sa 29 poena, a De Kolo je upisao 26 i njih dvojica su najzaslužniji za ovakav ishod meča. Naš reprezentativac Marko Gudurić se zaustavio na devet poena, tri asistencije i dva skoka.

Ekipu Darušafake predvodili su Amerikanac Galej sa 19 i Ozdemiroglu sa 14 postignutih poena.