Strašno drugo poluvreme Valensije, Zenit razbijen, Kalinićev ''dabl-dabl''!

četvrtak 25.02.2021.
19:59

Iznenađujuće ubedljiva pobeda španskog tima na teškom gostovanju.

EPA-EFE/Toms Kalnins

U utakmici 26. kola Evrolige, ekipa Valensije je kao gost deklasirala domaći Zenit rezultatom 91:62.

Valensiji je ovo treća uzastopna pobeda, veoma značajna za plasman u Top 8 i sada španski klub ima skor 14-12, a Zenit je ostao na petom mestu sa 15 pobeda i 10 poraza.

Posle prvog poluvremena teško se mogao i naslutiti ovakav epilog, s obzirom da je Valensija u treću četvrtinu ušla sa samo tri poena prednosti - 44:41.

Ali, u nastavku je samo jedan tim postojao na terenu, Zenit je potpuno razbijen, a o odnosu snaga u drugih 20 minuta najbolje govori rezultat drugog poluvremena - 47:21 za Valensiju.

Veliki doprinos ubedljivom trijumfu gostiju dao je Nikola Kalinić sa 12 poena, 10 asistencija i tri skoka, a Vanja Marinković je meč završio sa pet poena i dva skoka.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bojan Dubljević sa 19 poena, a Zenit su predvodili Pojtres sa 12 i Bili Beron sa 11 postignutih poena.