petak 05.11.2021.
21:57

Debitant u ligi pruža odlične partije.

AdmiralBet ABA liga/SC Derby

U prvoj utakmici sedmog kola AdmiralBet ABA lige, ekipa SC Derbi iz Podgorice upisala je večeras i četvrtu pobedu od početka sezone.

Podgoričani su na svom terenu savladali čačanski Borac rezultatom 88:74, pa ''Studenti'' sada imaju skor 4-3, a Čačani su na dve pobede i pet poraza.

Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav epilog, s obzirom da je Borac ne samo bio ravnopravan, nego je u drugoj četvrtini stekao i sedam poena prednosti.

Ali, predvođen raspoloženim Kamenjašem, SC Derbi je u trećem kvartalu uspeo da anulira prednost gostiju, a onda je furiozno odigrao poslednju deonicu i na kraju stigao i do ubedljive pobede.

Kenan Kamenjaš je meč završio sa 15 poena i 10 skokova, Vinales ga je pratio sa 13, Edvards sa 12 poena, a u ekipi Borca istakli su se Marinković i Pecarski sa po 14 poena.