Surovi odgovor Asvela, debakl Obradovićevog Monaka!

petak 17.06.2022.
22:26

Ipak, ''Kneževi'' se sa jednim ''brejkom'' vraćaju kući, pred naredne utakmice na svom terenu.

Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Finale plej-ofa igra se i u francuskoj LNB ligi, gde se za titulu bore Asvel i Monako.

Asvel je u prve dve utakmice bio domaćin, ali je prvi meč dobio Monako sa 82:74. Međutim, večeras je usledio žestok revanš Asvela koji je drugi meč protiv ekipe Saše Obradovića dobio rezultatom 91:54 i izjednačio na 1:1 u pobedama.

Već posle prvog poluvremena je sve bilo jasno, Asvel je tada vodio sa 50:23, a u nastavku je razlika dostigla maksimalnih ''plus 44'' - 91:47 na ulasku u finiš meča. Do kraja je Monako serijom 7:0 uspeo bar malo da ublaži večerašnju blamažu.

Osetkovski sa 13, Najt sa 11 i Okobo sa 10 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a u ekipi Monaka u kojoj ponovo nije bilo Anđušića, jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Faje sa 10 postignutih poena.

Sledeća utakmica na programu je 20. juna kada će Monako biti u ulozi domaćina.