TABELA - Zvezda u odabranom društvu, Partizan pao na dno
Razlika sve veća između Zvezde i Partizana.
Povezane vesti
Večeras su odigrane preostale utakmice 19. kola Evrolige koje je počelo krajem 2025. godine, a završeno drugog dana 2026. godine.
Naši predstavnici su ostvarili polovičan učinak - Partizan je 30. decembra kao gost izgubio od Valensije sa 86:73, a Crvena zvezda je večeras, takođe u gostima, bila ubedljivo bolja od Efesa u Istanbulu i na kraju je trijumfovala sa 87:65.
Zvezda sada ima učinak od 11 pobeda i osam poraza i još uvek je u plej-in zoni, na devetom mestu, sa istim brojem pobeda kao i Olimpijakos (meč manje), Žalgiris i Real Madrid.
Ono što na prvi pogled dolazi do igražaja na tabeli Evrolige posle 19. kola jeste to što se izdvojilo deset prvoplasiranih ekipa, s obzirom da njihovi prvi pratioci, ekipe Virtusa, Dubaija i Armanija imaju dve pobede manje od desetoplasiranog Reala.
Na samom vrhu tabele su Valensija i Hapoel sa po 13 pobeda i šest poraza, a poslednje mesto na tabeli od večeras zauzima Partizan sa skorom 6-13 i najlošijom koš-razlikom u odnosu na Pariz, Baskoniju, Efes, Bajern i Asvel koji takođe imaju po šest ostvarenih pobeda.
Da sve bude još teže po crno-bele, oni će u sledećem kolu na Badnji dan gostovati četvrtoplasiranom Monaku koji je u seriji od tri uzastopne pobede, a što se tiče Zvezde, ona će iste večeri u ''Pioniru'' dočekati lidera na tabeli, ekipu Valensije.
1 Komentara
DRUG OSTOJA
Kako je Zvezda brzo pala sa 3. na 9. mesto.