petak 06.11.2020.
21:59

Tim Vlade Jovanovića prekinuo mini-seriju od dva poraza u nizu.

BETAPHOTO/ABA liga/Borac/Dusko Radisic/MO

Šesto kolo ABA lige počelo je večeras utakmicom u Čačku, između domaćeg Borca i Mega Sokerbeta.

Gosti su ubedljivo trijumfovali, rezultatom 97:83, što im je četvrta pobeda od početka sezone, a Čačani su doživeli već četvrti uzastopni poraz.

Ogroman deo posla Mega je završila već u prvom poluvremenu, kada je bila veoma efikasna, ubacila 55 poena za prvih 20 minuta i stekla 14 poena prednosti.

U nastavku, Mega je uspešno održavala stečenu prednost i bez većih problema došla do trijumfa, za koji je i ovoga puta bio najzaslužniji tandem Filip Petrušev - Marko Simonović.

Petrušev je meč završio sa 25 poena (8/9 za dva), a Marko Simonović ga je pratio sa 19 postignutih poena. Kod Čačana najefikasnija trojica igrača sa po 12 poena - Kočović, Nerandžić i Gavrilović.