TBSL - Fener se mučio, pa razbio protivnika!

ponedeljak 30.12.2019.
20:13

Ubedljvi trijumf ekipe Željka Obradovića na gostovanju.

Epa/Andrej Čukić

Košarkaši Fenerbahčea slavili su na gostovanju ekipi Bujukčekmedžea rezultatom 68:92.

Domaćin je bolje otvorio meč, dobili su prvi kvartal i ostavili goste iz Istanbula na samo 12 poena, nakon 10 minuta imali su devet poena viška.

Fener se mučio i u drugoj deonici, te je zaostatak smanjio za samo pola koša.

Ipak, izgleda da je Obradović dobro izribao svoje pulene u svlačionici, kako su već u trećem kvartalu zaigrali daleko bolje, preokrenuli su rezultat, postigli gotovo duplo više poena od protivnika (29:15) i na poslednji odmor otišli sa pet poena prednosti.

Nisu se tu zaustavljali, još bolja igra Fenera u poslednjem kvartalu, prednost je rasla iz minuta u minut, te je upisana ubedljiva pobeda za kraj 2019. godine, koju navijači ovog kluba ipak neće pamtiti po dobru.

Kapiten Mahmatoglu je predvodio Fener sa 23 poena, po 17 su dodali Slukas, koji je imao i 14 asistencija, kao i Vesterman.

Kalinić je za 20ak minuta ubacio četiri poena, uz tri skoka i jednu asistenciju.

U poraženom sastavu 19 poena Endrusa, blistao je Apšo sa tripl-dablom 17 poena, 17 asistencija i 10 skokova, dok je blizu dabl-dabl učinka bio Eldridž (9p, 10sk).