Tek sad se vidi koliko je FMP bio oslabljen protiv Partizana, Tasić briljirao protiv Podgoričana!

petak 12.11.2021.
20:10

Efikasan meč u Železniku i šesta pobeda FMP-a.

AdmiralBet ABA liga/FMP

U prvoj utakmici osmog kola AdmiralBet ABa lige, košarkaši FMP-a večeras su na svom terenu u Železniku savladali ekipu SC Derbija rezultatom 104:99.

Sada FMP ima skor 6-2, a SC Derbi je pretrpeo četvrti poraz u prvih osam kola.

Predvođeni veoma raspoloženim Danilom Tasićem, koji im je mnogo nedostajao u prošlom kolu protiv Partizana, ''Panteri'' su sjajno odigrali prvu četvrtnu koju su dobili sa 31:18, ali su gosti iz Podgorice uzvratili maltene istom merom u drugom kvartalu.

Ipak, u drugo poluvreme je domaćin ušao sa šest poena prednosti, ali su im gosti odlično parirali i na ulasku u poslednju četvrtinu imali smo potpunu rezultatsku neizvesnost.

I pored toga, i jedni i drugi su nastavili sa efikasnom igrom, odbrana je večeras bila u drugom planu, a u takvoj utakmici košarkaši FMP-a su se na kraju bolje snašli i upisali važnu pobedu.

Danilo Tasić je bio najbolji akter meča sa 25 poena, devet skokova i pet asistencija, Džons ga je pratio sa 17 poena i šest asistencija, a kod gostiju najbolji Vinales sa 18 poena i osam asistencija.