Teo i Heket ponovo u glavnim ulogama, ovog puta na terenu - Virtus slavio protiv Olimpije

sreda 14.06.2023.
22:30

Važna pobeda Virtusa.

@VirtusSegafredo

Košarkaši Virtusa pobedili su milansku Olimpiju u Boloni u okviru treće utakmice u finalnoj seriji sa 69:61. Sada je rezultat u seriji 2:1 za milanski tim. I naredni meč igra se u Bolonji, u petak u 20.30.

Olimpija je odlično otvorila meč, postigla dve brze trojke i sačuvala prednost do kraja prvog kvartala.

Međutim, Virtus je odmah na startudruge četvrtine vezao četiri poena i preokrenuo minimalno vodstvo gostiju. U nastavku domaći su bili nešto dominantnijii poveli na poluvremenu 34:29.

Gde su stali, tu su u trećem kvartalu nastavili. Ekipa Serđa Skariola ostvarila je seriju 10:4 i povela dvocifrenom razlikom pred poslednjih 10 minuta meča.

Vratio se Armani, tri trojke u ključnim momentima smanjile su na jednocifren zaostatak, ali nije bilo dovoljno za preokret.

Heket je vodio Virtus do pobede  sa 13 poena, Miloš Teodosić postigao je 12, uz sedam asistencija, a dvocifreni su bili Miki i Belineli sa po 10 poena.

Beron je bio jedini dvocifren u Olimpiji sa 15 postignutih poena.