22:33

Odlične utakmice.

Twitter/Virtus Segafredo Bologna

Virtus Bolonja - Panatinaikos 74:64 (18:11 25:19 12:21 19:13)

Virtus je imao bolju igru tokom prve četvrtine, Šengelija je predvodio italijanski tim sa sedam poena i četiri asistencije. Virtus vodi protiv PAOK-a sa 18:11.

Pravi Virtus malu seriju kojom dostiže do +14 (25:11), Grigonis, Volters i Bejkon ubacuju tri vezane trojke za PAO, uzvratio je na drugoj strani Heket sa svojim prvim poenima. Teodosić je sa dva precizna slobodna bacanja vratio Virtus na prednost +12, tim iz Bolonje na poluvremenu uz poene Šengelije ide sa rezultatom 43:30.

Međuim, Radonjićev PAO se vraća u igru tokom 3/4 - neverovatan je bio Volters. Pri kraju četvrtine pridružio mu se i Pontika tako da su Grci u poslednju četvrtinu otišli sa minusom od tek četiri poena (55:51).

Došlo je i do preokreta tokom prvim minuta poslednje deonice, Pontika i Derik Vilijams pogađaju trojke za 55:57. Virtus smiruje igru, Šengelija, Isai i Teodosić su sigurni i vraćaju prednost italijanskom timu - 64:57 na pet minuta do kraja.

Nastavio je Teodosić sa 100 procentom sigurnošću sa penala, njegova trojka na minut do kraja meča je verovatno i rešila utakmicu (72:61). Virtus rešava meč u svoju korist sa konačnih 74:64.

Šengelija 16 poena uz Teodosića sa 12 najrasploženiji kod Virtusa, Volters 15 poena i Pontika 13 u postavi grčkog tima.

Baskonija - Barselona 78:85 (28:28 12:19 23:17 15:21)

Španske rivale ništa nije razdvajalo na kraju prve četvrtine, oba tima su postigla po 28 poena. Barsine "Nikole", Kalinić i Mirotić su odmah na startu pogodile po trojku - Kalinić ubrzo i svoju drugu, Katalonci su bili odličnu u pokušaju za tri poena. Uzvratila je Baskonija preko Darijusa, zatim je u završnici Vanja Marinković preokrenuo sklopio pet poena i doneo 26:23 za Baskoniju, ali se na poluvreme odlazi egalom.

U drugom periodu opet bolja igra Barse koja stiže i do +11 preko Mirotića, međutim dve trojke Daultona smanjuju deficit te je Baskonija gubila sa sedam poena na poluvremenu. Jaka četvrtina Baskonije u trećem delu igre koju dobijaju sa 23:17 i preuzimaju vođstvo za jedan poen, 63:64.

Barsa ipak diže nivo igre, Da Silva lomi meč sa 2+1 gde Katalonci dolaze do +7. Mirotić i Tomas su potom ušli u seriju tako da Barsa slavi pobedu večeras 85:78

Sederkis 16 poena, Homes 12 kod Baskonije - Mirotić 16, Jokubaitis 13, Kalinić 9 poena uz sedam skokova.