utorak 16.11.2021.
22:59

Odigrana su još dva meča petog kola Evrokupa.

BETAPHOTO/KK PARTIZAN/Dragana Stjepanovic/DS

Virtus je odneo pobedu nad Venecijom kod kuće, a rezultat posle 40 minuta bio je 90:84.

Domaći su tokom prve tri četvrtine imali osetnu prednost nad Venecijom. U trećoj deonici je bilo 61:41 za Virtus, ali je serija gostiju od 10:0 smanjila prednost.

U poslednjih 10 minuta Venecija je mini-serijama od 6-0, pa 5-0 ozbiljno ugrozila vodsto Virtusa, ali nedovoljno za pobedu.

Pobednički tim su predvodili Hervi sa 26 poena, Teodosić sa 22 uz sedam asistencija i Kordinije sa 13 poena.

U poraženoj ekipi istakao se Vitali sa 26 poena, dok u Dej i Vot upisali 15, odnosno 13 poena.

Huventud je pobedio Andoru rezultatom 90:80 u poslednjem meču današnjeg rasporeda Evrokupa.

Iako je neizvesno počelo, u nastavku nije bilo dileme da će Huventud stići do lake pobede. Na poluvremenu razlika je bila već velika 53:36, pa je tim iz Badalone sačuvao prednost do kraja meča.

Najbolji  kod pobednika bio je Tomić sa 18 poena i sedam asistencija, dok je Para upisao 14.

Andoru je predvodio Miler Mekintajer sa 22 poena, pet skokova i osam asistencija i bio je jedini dvocifren u timu.