ponedeljak 02.01.2023.
23:15

Milanskom timu pripao derbi italijanske lige.

@OlimpiaMI1936/Twitter

U derbiju 13. kola italijanskog prvenstva između Virtusa i Olimpije, slavila je ekipa iz Milana. Gosti su ostvarili ubedljivu pobedu u Bolonji slavivši rezultatom 96:74.

Sve vreme je Mesinin tim bio u vodstvu, koje je variralo iz četvrtine u četvrtinu. Virtus je najbliži izjednačenju bio u prvoj deonici pri rezultatu 19:14, ali u nastavku je Olimpija pokazala da je mnogo bolji protivnik, pre svega zahvaljujući Biliju Beronu i Brendonu Dejvisu. Beron je postigao pet od 11 trojki za svoj tim.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je srpski košarkaš Miloš Teodosić sa 17 poena, dok je dvocifren još bio Belineli, koji je upisao 10.

Olimpiju su do pobede vodili Dejvis sa 24, Beron i Timoti sa po 17. Beron je stigoa i do sedam asistencija uz šet skokova.

Trenutno i jedan i drugi tim imaju po 11 pobeda i dva poraza i dele prva dva mesta na tabeli.