Težak incident u Zadru, trener pogođen u glavu, na kraju pobeda Igokee pred praznim tribinama

petak 24.03.2023.
20:57

Potpuno neočekivano došlo je do velikog incidenta.

AdmiralBet ABA liga/Igokea m:tel/Nikola Vuruna

Rezultatski uzbudljivu i vrlo zanimljivu utakmicu odigrale su večeras ekipe Zadra i Igokee u okviru 23. kola AdmiralBet ABA lige, ali je nekoliko neodgovornih navijača domaćeg tima pokvarilo ceo događaj.

Igokea je na kraju slavila sa 68:67, ali je utakmica bila prekinuta na 2:46 minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je neko iz publike počeo da baca predmete u teren, a nešto od toga je pogodilo u glavu i trenera Zadra Danijela Jusupa, pa su sudije naložile da se čitava dvorana isprazni.

Ništa nije nagoveštavalo da bi moglo da dođe do incidenta, sve se dogodilo pri vođstvu gostiju od 33:31, pa sve dok oko hiljadu gledalaca nije napustilo tribine, meč nije mogao da bude nastavljen.

Ravnopravna borba vodila se do poslednjih sekundi ovog meča, a kao pobednik je izašla Igokea rezultatom 68:67!

Trijumf gostiju je utoliko veći jer trener Jovanović nije mogao da računa na iskusne Milosavljevića i Kroforda.

U njihovom odsustvu, Nikola Tanasković je predvodio Igokeu do pobede sa 23 poena i 10 skokova, a na drugoj strani najbolji Luka Božić sa 18 poena, devet asistencija i osam skokova.

Ovo je treća uzastopna pobeda Igokee koja sada ima skor 8-14, a Zadar ima dve pobede više.