sreda 19.01.2022.
20:49

Kadrovski problemi došli do izražaja...

AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti odigrali su večeras jednu od najslabijih utakmica ove sezone.

Oni su u desetom kolu Grupe B Evrokupa poraženi u Podgorici od nemačkog Ulma rezultatom 89:68, što im je treći poraz u grupi, pa će večeras Gran Kanarija imati priliku da se izdvoji na vrhu tabele.

Ekipa Aleksandra Džikića je veoma loše započela utakmicu, pa je već posle prve četvrtine bila u velikom rezultatskom zaostatku - 30:15.

I ne samo da u nastavku meča Budućnost nije uspela da anulira prednost gostiju, nego nije uspela ni u jednom trenutku da razliku učini jednocifrenom.

Ovo je ekipio Ulma peta pobeda u 10 kola, a do nje su je predvodili Kriston sa 18 i Brazilac Felisio sa 17 poena i 10 skokova. U ekipi Budućnosti Kobs najefikasniji sa 17, Popović je upisao 16 poena.

Ranije večeras u istoj grupi, Valensija je kao gost savladala Promiteas u Grčkoj sa 71:68, pa sada i španski tim ima skor 7-3 kao Budućnost.