sreda 14.12.2016.
22:16

Košarkaši Partizana upisali su petu pobedu u grupnoj fazi FIBA Lige šampiona, a atmosfera u "Pioniru" i način na koji su beogradski crno-beli stigli do trijumfa podsetili su na slavne dane srpskog kluba.

Beta/BranislavBožić/Mo

Vicešampion Srbije obradovao je večeras "Grobare" trijumfom nad turskim Bešiktašom u okviru 9. kola grupne faze FIBA Lige šampiona i tako napravio krupan korak ka plasmanu u plej-of novoformiranog takmičenja.

Beogradski crno-beli odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone, a nošeni podrškom sa tribina slavili su rezultatom 86:71 (18:16, 26:25, 20:23, 22:7).

Utakmica devetog kola grupne faze FIBA Lige šampiona između Partizana i Bešiktaša konačno je privukla nešto veći broj navijača u halu "Aleksandar Nikolić" u kojoj je posle dužeg vremena viđena atmosfera u skladu sa renomeom "Grobara".

Činjenica da su crno-beli večeras imali značajnu podršku sa tribina predstavljala je dobar osnov da izabranici Aleksandra Džikića izvuku iz sebe poslednji atom snage i prikažu jako dobru partiju u susretu sa nadmoćnijim protivnikom.

Rezultatska klackalica vladala je tokom većeg dela večerašnjeg susreta beogradskih i istanbulskih crno-belih, izuzev u dva navrata u prvom poluvremenu i samoj završnici kada je Partizan uspevao da napravi osetniju prednost.

Najveću prednost u prvom poluvremenu Partizan je imao na četiri minuta pre kraja drugog kvartala, a nakon poena Novice Veličkovića kada su beogradski crno-beli otišli na +7 (37:30).

Gosti su ipak uspeli da naprave mini seriju i uhvate priključak, ali je u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Frenk Robinson ubacio trojku i obezbedio Partizanu tri poena prednosti pred veliku pauzu (44:41).

Treća četvrtina igrala se praktično poen za poen pa smo na otvaranju poslednje četvrtine imali izjednačen rezultat i potpuno otvoren meč.

Maestralnom igrom u odbrani Partizan je limitirao Bešiktaš na dva poena za šest minuta trećoj četvrtini, a sa druge strane trojkama uspeo da napravi dvocifrenu prednost i tako konačno obraduje navijače trijumfom bez rezultatske drame.

Kapitensku partiju u crno-belom dresu prikazao je Novica Veličković koji je postigao 20 poena i upisao 5 skokova, a pratili su ga sjajni Vil Hečer sa 14 poena, 5 skokova i 7 asistencija i Stefan Birčević sa 12 poena i 6 skokova.

Erl Klark sa 17 poena (7 sk) i Vladimir Štimac sa 15 poena (3 sk) bili su najefikasniji u redovima poraženog tima.

Partizan je prvi meč u Istanbulu izbugio sa 15 poena razlike (77:62) a taj zaostatak je anulirao pošto je večerašnju utakmicu dobio istom razlikom sa većim brojem postignutih poena.

Narednu utakmicu u FIBA Ligi šampiona crno-beli igraju protiv Zelene Gore u gostima, 20. decembra od 18 časova i 30 minuta.