petak 25.03.2022.
22:48

Fenerbahčeu ostale minimalne šanse.

Epa/Andrej Čukić

Košarkaši Barselone ubedljivo su savladali Ferebahče rezultatom 88:67 u utakmici 32. kola Evrolige.

Barselona je mnogo bolje započela utakmicu i od samog starta kontrolisala igru i rezultat. Imali  su domaći 12 poena prednsosti u prvoj četvrtini (25:13). Fenerbahče je uspeo da uhvati rezultatski priključak, spusti razliku na -4 u dva navrata, da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 42:34.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa prelomila je utakmica u trećoj deonici, kada su domaći stigli do +22 (61:39). Tada je praktično pitanje pobednika bilo rešeno. Do kraja je Barsa rutisnki čuvala stečenu prednost.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Aleks Abrines i Nikola Mirotić sa po 18 poena. Marko Gudurić bio je najefikasniji u ekipi Saše Đorđevića sa 15 poena, Ismet Akpinara ubacio je 11 poena.

Barselona je ovom pobedom obezbedila prvo mesto u Evroligi pred plej-of. "Blaugrana" ima skor od 20 pobeda i samo pet poraza. Fenerbahče je na 12. mestu sa skorom 9-14 i minimalnim šansama za TOP 8 Evrolige.