Totalno neočekivano, FMP razbio Čačane!

petak 18.02.2022.
19:49

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Očekivali smo makar jednu neizvesnu utakmicu u okviru četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća u Nišu, ali sve su šanse da tako nešto nećemo gledati.

Možda i najveća šansa da se gleda neizvesnost u četvrtfinalu bila je danas u meču FMP-a i Borca iz Čačka, ali su nas Čačani lišili neizvesnosti svojom veoma slabom partijom, posebno u šutu koji je bio očajan. Na kraju - 88:77.

Borac je čak 16 puta pokušao za tri poena u prvom poluvremenu i pogodio samo dva puta, sa druge strane je FMP koristio prednost pod koševima, a podatak da je FMP imao 8 skokova više u prvih 20 minuta jasno govori o nadmoći tima iz Železnika.

Zbog toga je FMP lako stigao do prednosti od +21 u jednom trenutku druge deonice.

Borac je imao svojih dobrih momenata, ali su se prekasno probudili košarkaši Marka Marinovića, čini se da su od potencijalnog prijatnog iznenađenja postali najveće razočaranje Kupa Radivoja Koraća. Podatak da su imali i 20 izgubljenih lopti je takođe nešto što nismo želeli da vidimo od Čačana.

Ne dozvolite i da vas rezultat zavara, na tri minuta do kraja FMP je imao +20.

Dakle, FMP bolji, zasluženo u polufinalu gde čekaju pobednika duela Partizan - Borac Zemun.

U ekipi iz Železnika najefikasniji je bio Tasić sa 19 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Pecarski sa 18.