četvrtak 05.12.2019.
22:33

Perfektna igra u odbrani pulena Dragana Šakote i vrlo važan trijumf.

BETAPHOTO/ABA liga/Crvena zvezda mts/DS

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u "Mediolanum forumu" protiv Olimpije Milano u 12. kolu Evrolige, rezultatom 67:77 (18:20, 22:19, 10:18, 17:20).

Dobra igra Zvezde u prvih 10 minuta, pre svega u odbrani, vodili su većim delom prve deonice, da bi na odmor otišli sa dva poena prednosti.

U drugoj deonici Armani ipak stiže do preokreta i do nešto komfornijeg viška, na tri minuta do kraja imali su pet poena prednosti.

Nisu dozvolili košarkaši Zvezde rivalu da se odlepi, a Lorenco Braun je poenima u poslednjim sekundama spustio prednost domaćina na samo pola koša pred odlazak na veliki odmor.

Nakon uvodne rezultatske klackalice u trećoj deonici, Zvezda je uspostavila kontrolu, odlično su puleni Dragana Šakote igrali u odbrani, pa su u finišu deonice nakon trojke Fajea stigli i do 10 poena viška, da bi Rol trojkom spustio deficit domaćina na sedam poena pred poslednji odmor.

Zvezda uspeva da ostane u prednosti u prvom delu poslednje deonice, usledio je solidan nalet Armanija sredinom kvartala, ali je Beron odgovorio trojkom za +8.

Ipak, nije se domaćin predavao, sa dve trojke došli su na minus od četiri poena na oko tri minuta do kraja susreta.

Usledila je atraktivna kombinacija Lorenca Brauna i Gista na drugoj strani, a onda i par izvrsnih odbrana Zvezde, pa su "crveno-beli" na oko minut i po do kraja imali šest poena prednosti.

Fantastični Lorenco Braun potom pogađa tešku dvojku na 30ak sekundi do kraja za +8, sve je postalo jasno u "Mediolanum forumu", Zvezda je upisala treći trijumf u nizu.

Blistao je Lorenco Braun sa 21 poenom i sedam asistencija (indeks 28), pratili su ga Bili Beron sa 17 i Derik Braun sa 12 poena.

U poraženom sastavu dvocifren samo Ćaćo Rodrigez sa 14 poena, što dovoljno govori o sjajnoj obrani Zvezde.

Nakon trećeg vezanog trijumfa, šampion Srbije ima skor od 5-7, Armani je doživeo peti poraz (7-5).