Trinkijeri bez rešenja u Vitoriji, Lučić odličan i pored poraza

petak 12.03.2021.
20:53

Poraz Bajerna na gostovanju u Španiji.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Posle ubedljiivog trijumfa Efesa nad Žalgirisom, večerašnji evroligaški program nastavljen je utakmicom između Baskonije i Bajerna, u okviru 29. kola.

Trijumf je bio mnogo značajniji za Baskoniju koja i dalje gaji nadu za plasman u Top 8 i tim Duška Ivanovića je na kraju uspeo da slomi otpor Bajerna.

Baskonija je slavila sa 78:71, pa sada ima skor 15-14, kao i Žalgiris, na deobi devetog i desetog mesta, a ispred njih je Zenit sa pobedom više, ali i dva meča manje.

S druge strane, Bajern je pretrpeo jedanaesti poraz u sezoni, kojim je ostao na petom mestu na evroligaškoj tabeli.

Posle ravnopravnog prvog poluvremena, ključna je večeras bila treća četvrtina, koju je Baskonija dobila sa 27:12. Bajern je zaigrao bolje u poslednjih deset minuta, ali nije imao snage za preokret.

I pored poraza, odličan učinak u Bajernu imali su Rejnolds sa 18 poena, 10 skokova i 7 asistencija, kao i naš Vladimir Lučić sa 17 poena i šest skokova, dok je u pobedničkoj ekipi najbolji bio Đekiri sa 15 poena, 9 skokova i 5 asistencija. Giedraitis i Polonara su imali isti poenterski učinak.