Trinkijeri "brejknuo" Albu u Berlinu, Bajern i dalje u igri, doprinos dao i Jaramaz!

20:53

Borba za naslov prvaka Nemačke nije gotova.

BC Alba
BC Alba

Košarkaši Bajerna savladali su Albu u Berlinu rezultatom 90:60 u trećoj utakmici finala nemačke Bundeslige.

Izabranici Andree Trinkijerija tako su uspeli da smanje zaostatak u seriji koja se igra na tri dobijena meča i to na gostujućem parketu.

Zahvaljujući sjajnoj odbrani Bavaraca, Alba je u prvom poluvremenu postigla tek 28 poena, da bi do kraja susreta jedva stigla do 60, dok se pobednik susreta mogao naslutiti već u trećoj četvrtini.

Bajern su do pobede vodili Tomas i Vajler-Bab sa po 19 poena, dok je Ognjen Jaramaz postigao pet poena uz četiri uhvaćene lopte i jednu asistenciju.

U Albi, Da Silva je postigao 15 poena.

Četvrta utakmice finalne serije Bundeslige na programu je 19. juna od 15 časova u Minhenu.