četvrtak 05.01.2023.
22:30

Barse se ovoga puta nije izvukla.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Bajern Minhena su na svom parketu savladali ekipu Panatinaikosa sa 84:68 (21:11, 22:17, 18:16, 23:24) u meču 17. kola Evrolige.

U duelu dvojice bivših trenera srpskih večitih rivala Andree Trinkijerija i Dejana Radonjića slavila je ekipa koju predvodi italijanski stručnjak, i to potpuno zasluženo.

Bajern je potpuno kontrolisao utakmicu u Minhenu večeras. Imala je nemačka ekipa dvocifrenu prednost već u prvoj četvrtini koja je okončana rezultatom 21:11.

Slična razlika održavala se u drugoj deonici, ali je u njenom finišu domaćin napravio seriju od 5:0 i poluvreme rešio u svoju korist sa velikih +15 (43:28).

U trećoj četvrtini prednost Trinkijerijevog tima konstantno je bila dvocifrena, a na startu poslednje četvrtine Bajern je imao maksimalnih +20 (64:44). Do kraja susreta PAO je samo ublažio poraz.

Najefikasniji u ekipi Bajerna bio je Avgustin Rubit sa 23 poena, dok je srpski reprezentativac Ognjen Jaramaz ubacio četiri poena. U redovima Panatinaikosa bolji od ostalih bio je Dvejn Bejkon sa 18 poena.

U istom terminu odigra je i meč u Kataloniji gde je domaća Barselona dočekala Virtus iz Bolonje. Italijani su bili bolji i slavili sa 83:75 (26:15, 16:24, 18:18, 23:18).

Gosti iz Bolonje odigrali su sjajno večeras, posebno u odbrani i potpuno paralisali napad Jasikevičijusovog tima, koji nije mogao da pronađe rešenje za čvrstu odbranu Italijana.

Najveću razliku Virtus je imao početkom drugog poluvremena +12 (30:18).

Barsa je uspela da preokrene u trećoj deonici, ali je Virtus još jednom u poslednjem kvartalu vratio maksimalnu prednost (82:70) i neutralisao sve pokušaje domaćina da se vrate u meč.

Najbolji u redovima pobednika bio je Danac Ife Lundberg sa 20 poena, Miloš Teodosić ubacio je osam uz dva skoka i šest asistencija.

U Barsi se istakao Jan Veseli sa 12 poena, dok je Nikola Kalinić ubacio četiri.