četvrtak 03.10.2024.
21:09

Pobede Žalgirisa i Monaka.

@FCBbasket/X

Košarkaši Žalgirisa pobedili su Barselonu u Kaunasu u prvom kolu Evrolige rezultatom 74:67.

Ubedljivo i silovito je startovao tim Andree Trinkijerija na ovom susretu i posle prvih 10 minuta poveo 21:14.

U nastavku je domaći tim samo povećao prednost, pa je na poluvremenu bilo 43:31.

Ipak, pauza nije prijala Žalgirisu, pa je Barselona apsolutno dominirala u nastavku. Za celu treći deonicu Litvanci su upisali sedam poena, dok je Barsa stigla do izjednačenja 48:48 dva do kraja treće četvrtine, a Ulanovas postigao dvojku za povratak vodstva.

Serijom 7:0 Žalgiris je otvorio četvrti kvartal i održao prednost do kraja meča.

Najefikasniji kod pobednika bio je Francisko sa 19 poena, dok je Brazdeikis postigao 17.

Laprovitola je predvodio Barsu sa 12 poena, Panter i Parker su postigli sa 11.

Monako je kod kuće bio ubedljiv protiv Olimpije 93:80.

Kako je počela, tako se i završila utakmica u Kneževini. Monako je poveo 22:10, da bi na poluvremenu stekao 21 poen razlike.

Uspela je Olimpija da "smanji" zaostatak, ali ni blizu da pripreti. Do kraja je domaćin sačuvao dvocifrenu prednost i upisao ubedljivu pobedu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dialo sa 20 poena, dok je okobo postigao 14.

Olimpiju je predvodio Bruks sa 16, dok su Dimitrijević i Ledej postigli po 11.