Tristan o odluci da igra za Srbiju: "Grci su došli da me vide, ali doneo sam najbolju odluku"
Izgleda veoma dobro na pripremama.

Povezane vesti
Topić o Jokićevoj sugestiji da pozdravi klupu: "Ništa strašno. Ljubav. Moj veteran"
INTERVJU – Dušan Alimpijević: "Zašto bi se samo zlato na Evrobasketu okarakterisalo kao uspeh za Srbiju? Ovaj posao niko ne bi mogao bolje da radi od Pešića"
"Orlići" danas napadaju evropsko zlato, ovo je termin finala!
Razlika u klasi - Srbija brojala do 113, "razbila" Češku i zakazala "pripremni spektakl" protiv Nemačke
Srpski krilni centar Tristan Vukčević provodi svoje prvo leto u nacionalnom timu Srbije koji je odabrao pre grčkog.
Imao je opciju da kao neko ko je rođen i odrastao u Grčkoj zaigra za tu zemlju, ali srce mu je reklo - Srbija.
"Nije bilo toliko teško. Grci su došli da me vide, znam ih godinama jer tamo živim. Ali na kraju sam doneo najbolju odluku za sebe i svoju porodicu i baš sam srećan", pričao je za zvanični kanal KSS-a.
Govorio je o svom dosadašnjem iskustvu.
"Sve mi je lepo ovde. Super je kada igraš sa Nikolom Jokićem, Bogdanom Bogdanovićem, sa Topićem, naravno (stoji pored njega). Mnogo je lakše igrati sa njima, super je baš".
Šta je pokupio od iskusnijih kolega?
"Najviše sam naučio o načinu pripremanja za utakmicu, kako se zagrevaju, kakav fokus imaju pre utakmice".
Očekuje li da bude među 12 putnika za Rigu?
"Nadam se".
Istakao je da je zadovoljan svojom dosadašnjom karijerom u NBA gde nastupa za Vašington Vizardse, ali da je trenutno fokusiran samo na Srbiju.
"Videćemo. Ali, ne gledam sad to. Koncentrisan sam na Srbiju, ali srećan sam tamo, super mi je. Igram, lepo mi je", završio je.
0 Komentara