subota 26.10.2024.
22:12

Zvezda "preživela" u Zadru, navijači odahnuli.

AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar u gostima sa 84:77, u utakmici šestog kola AdmiralBet ABA lige.

Branilac titule je u Zadru posle 11 minuta igre bio na -19, ali se vratio već do poluvremena i onda kroz veliku borbu stigao do trijumfa koji je morao da upiše, posle onih poraza u Dubaiju u Splitu.

Navijači su odahnuli, sada se okreću "duplom" kolu Evrolige i mečevima protiv Žalgirisa i Panatinaikosa, čeka se debi Filipa Petruševa i dolazak nove "petice", ali se večeras i naglašava učinak pojedinih igrača, koji su do sada kritikovani. To su, pre svih, Kodi Miler-Mekintajer i Ognjen Dobrić koji su ubacili po 16 poena.

Ovaj prvi je konačno počeo da pogađa sa distance, a ovaj drugi pokazao da mora da ima veću ulogu u Evroligi.

Pohvale je dobio i Nikola Kalinić, naročito zbog reakcije posle meča na provokacije sa tribina.