U Istanbulu +30 - Fener ponizio Valensiju i stvorio šansu Partizanu

četvrtak 14.03.2024.
20:42

Crno-beli mogu da se "odlepe".

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su pobedili Valensiju u 29. kolu Evrolige rezultatom 118:88. Partizan ukoliko pobedi večeras ima šansu da se osamostali na 10. poziciji sa pobedom više.

Fener je serijom 14:5 krenuo prilično ofanzivno u ovaj susret, ali je vrlo brzo Valensija tu prednost smanjila, međutim nije stigla, pa je domaćin imao minimalnu prednost 22:19 pred drugi kvartal.

U nastavku turska ekipa je potpuno izdominirala, odbrana Valensije nije postojala u ovih 10 minuta. Fener je ubacio 35 poena u ovoj četvrtini i poveo 57:37 na poluvremenu.

Po povratku na teren prednost je održana, a u četvrtoj četvrtini stigli so domaći i do 100 poena trojkom Dorsija.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dorsi sa 28 poena, Hejs-Dejvis je upisao 21 poen, Vilbekin je postigao 20. Marko Gudurić stao je na osam poena za 14 minuta.

Kod Valensije Dejvis je postigao 18, Anderson 12. Stefan Jović za 13 minuta na terenu nije postigao nijedan poen, upisao je skok i četiri asistencije.