petak 22.10.2021.
21:42

Zadrani prekinuli seriju poraza.

AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Posle četiri poraza u prva četiri kola, ekipa Zadra večeras je ostvarila prvi trijumf ove sezone u AdmiralBet ABA ligi.

Zadrani su večeras na svom terenu savladali ekipu čačanskog Borca rezultatom 70:56, što je Čačanima treći poraz u prvih pet kola.

Podsetimo, Zadar je pre par dana smenio trenera Ivana Perinčića, njega će naslediti Vladimir Anzulović, ali tek posle meča sa Šibenkom u hrvatskoj Premijer ligi. Tako je njihov tim večeras sa klupe vodio Srđan Helbih i imao je uspešan debi u toj ulozi.

Zadar je već u prvoj četvrtini stekao deset poena prednosti, vodio je sa 20:10, a u nastavku meča Borac je uspeo samo da stigne do izjednačenja na 41:41 krajem treće četvrtine. Međutim, Zadrani potom prave seriju 12:0 i tada su praktično prelomili utakmicu u svoju korist.

Karter sa 18 poena i osam skokova, Bursać sa 12, Drežnjak i Mavra sa po 10 poena bili su najefikasniji u ponbedničkoj ekipi, a Čačane je predvodio Hanter Hejl sa 23 poena.