petak 09.09.2022.
23:03

Drugi uzastopni poraz crno-belih na aktuelnim pripremama.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana odigrali su večeras i treći kontrolni meč u sklopu priprema za novu sezonu. Posle pobede nad Slogom i poraza od Borca na humanitarnom turniru u Čačku, crno-beli su večeras gostovali u Fuenlabradi, gde se osećaju kao u svojoj kući još od 1991. godine, kada su svoje mečeve na evropskoj sceni igrali kao dmaćini.

Meč je odigran u pravoj sportskoj i prijateljskoj atmosferi, sa akcentom na tri decenije čvrstog prijateljstva koje povezuje Fuenlabradu i Partizan.

A na terenu dvorane ''Fernando Martin'', domaći tim je večeras bio znatno bolji i trijumfovao je na kraju ubedljivim rezultatom, 98:84, po četvrtinama 26:22, 22:23, 29:19, 21:20.

Partizan je nastupio bez Džejmsa Nanelija, a za ishod ovog meča ključna je bila treća četvrtina u kojoj je domaćin stekao dvocifrenu prednost.

Ovo je tek početak serije pripremnih mečeva koje će Partizan odigrati u Španiji. Već u nedelju od 18.30h crno-beli će odmeriti snage sa Huventudom, za utorak je planiran duel sa Barselonom, a u sredu će se sastati sa Manresom.

Fuenlabrada: Senglin 10, Makoa 1, Savkov 7, Hana 18, Fernandez 2, Kroma 10, Novak 13, Ejenga 8, Bejran 2, Suarez 2, Bagajoko 11, Okuo 14.

Partizan NIS: Vukčević 8, Ledej 10, Koprivica 6, Panter 19, Smailagić 4, Egzum 13, Jovanović, Lesor 2, Trifunović 3, Anđušić 14, Petrović 4.