22:21

Nemački evroligaši počeli novu kalendarsku godinu ubedljivim pobedama.

@FCBBasketball/Twitter

U nemačkoj Bundesligi igra se 13. kolo, a večeras su i Alba i Bajern opravdali uloge favorita.

Alba je na svom terenu savladala ekipu Frankfurta sa 99:74, što joj je 11. pobeda u 12 odigranih utakmica.

Domaćio su čitavim tokom meča kontrolisali rezultat i rutinski su došli do pobede, a najefikasniji u njihovim redovima bio je Šnajder sa 22 poena. Ekipu Frankfurta predvodio je Frejžer sa 20 poena.

Bajern je posle poraza od Partizana u Evroligi, večeras utehu pronašao u trijumfu nad Roštokom u Bundesligi rezultatom 78:65.

I Trinkijerijev tim sada ima 11 pobeda, ali uz jedan poraz više od Albe. Bajern je večeras sjajno odigrao prvo poluvreme, 53:30 je vodio posle 20 minuta igre, pa je u nastavku imao mnogo lakši posao.

Vinston je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a naš Jaramaz je upisao osam, uz tri asistencije.

Kod domaćih Nelson se istakao sa 16 poena.