Unikaha "okrenula" Mursiju i zakazala finale protiv Tenerifa

23:03

Lider ACB lige se namučio, ali opravdao ulogu favorita.

FIBA
FIBA

Košarkaši Unikahe su drugi finalisti FIBA Lige šampiona i za trofej će se u nedelju boriti sa ekipom Tenerifa u španskom finalu.

Lider ACB lige je u polufinalu fajnal-fora pobedio Mursiju u beogradskoj Areni rezultatom 80:74, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Susret prvoplasiranog i sedmoplasiranog tima španske lige doneo je veliku borbu i na kraju trijumf favorizovanog sastava.

Mursija je odlično otvorila ovaj duel, posle 10 minuta je vodila sa 26:15, a na poluvreme je otišla sa +7.

I onda buđenje tima iz Malage u trećem kvartalu, posle 20 minuta bez ubačene trojke. Unikaha je taj period rešila u svoju korist rezultatom 26:15, preuzela kontrolu nad utakmicom i u četvrtoj četvrtini finiširala na "suvi" kvalitet i otišla u finale.

Karter je predvodio Unikahu sa 14 poena, dok je Peri dodao 12.

Kod Mursije, 18 poena Todorovića, 12 Kuruca i 10 Dilana Enisa.

Podsetimo, ranije danas je u prvom polufinalu ekipa Tenerifa savladala Peristeri sa 97:93.