Uspešan debi Pere Božića u Evrokupu, London Lajonsi "potopili" Veneciju

Autor: Filip Rodic
sreda 04.10.2023.
22:36
Izvor: Sportske.net

Odličan start za bivšeg kapitena i trenera Partizana.

aba-liga.com/kkpartizan.rs
aba-liga.com/kkpartizan.rs

Povezane vesti

Srpski trener Petar Božić vodio je London Lajonse do pobede nad Venecijom 76:69 u prvom kolu grupe A Evrokupa.

Meč u kom su obe ekipe imale intervale vođstva. Lajonsi su u poslednjem minutu ušli uz prednost 73:69, smanjenom posle trojke Rejdžona Takera. Mirno izvođenje slobodnih bacanja i odbrana u završnim sekundama dovela je predstavnika Velike Britanije do pobede.

Donte Grentem je bio daleko najraspoloženiji kod domaćina sa 23 poena kod Lajonsa. Gabrijel Olaseni je ubacio 10 poena i uhvatio sedam skokova.

Amadeo Tesitori je kod Venecije bio na vrhu liste strelaca sa 16 poena.

Lajonsima sledi gostovanje Hamburg Tauersima, koji su poraženi od Prometeja 97:77. Venecija dočekuje Pariz.

Sem Božića, od srpski trenera je pobedu upisao i Dušan Alimpijević sa Bešiktašom protiv Huventuda, dok je Nenad Čanak iznenađujuće poražen sa Turk Telekomom na gostovanju Klužu u Rumuniji.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke