Efes jedva savladao ''davljenika'', Micić odličan, Polonari velika minutaža!

subota 31.12.2022.
15:20

Aktuelni šampion Evrope ipak sprečio veliko iznenađenje.

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Poslednjeg dana 2022. godine u Turskoj se igraju utakmice 13. kola tamošnje Superlige, a neočekivano uzbudljiv meč odigrale su ekipe Efesa i Gacijantepa.

Efes je, naravno, ušao u meč kao apsolutni favorit, pogotovo što se Gacijantep bori za opstanak, ali je do pobde stigao mnogo teže nego što se očekivalo.

Na kraju, 77:73 za Efes kome je ovo deveta pobeda u trinaest odigranih kola, a Gacijantep je pretrpeo deveti poraz.

Serijom 14:0 gosti su napravili preokret u završnici treće četvrtine, a sredinom poslednje su imali pet poena prednosti - 67:62.

Efes je tada reagovao serijom 9:0 i u samom finišu meča domaći su uspeli da se izbore za trijumf.

Vasa Micić je bio najbolji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena (4/5 za tri, 3/6 za dva), Buboa ga je pratio sa 18, a Danston i Klajburn su upisali po 14. Potencijalno Zvezdino pojačanje Akile Polonara danas je upisao samo dva poena, uz pet skokova i tri asistencije, ali je imao veliku minutažu - čak 24 minuta je proveo na terenu.

Kod gostiju Koner najbolji sa 29 poena, a bivši plej Pattizana Kod Miler-Mekintajer je upisao 12 poena.