UŽIVO - Zvezda se izborila za produžetak u "Blaugrani"!

Autor: Lazar Nikolić
petak 27.03.2026.
23:06
Izvor: Sportske.net

Idemod alje.

STARSPORT photo Belgrade Serbia
STARSPORT photo Belgrade Serbia

Povezane vesti

Nakon "regularnog" toka utakmice 34. kola Evrolige između Barselone i Crvene zvezde pobednika nema - 75:75.

Bila je Zvezda pred porazom, ali je poenima Batlera u samom finišu uspela da se dokopa produžetka.

Šut za pobedu Katalonaca promašio je Vil Klajburn.

Prihvatila su oba tima veliki izazov od starta utakmice i sa mnogo energije ušla u jednu od najvažnijih bitaka u borbi za plej-of ili što bolju poziciju u plej-inu. Igrala je Zvezda „na sigurno“, spuštala loptu pod koš, pa je Bolomboj brzo sakupio šest poena.

Na sredini prve deonice bilo je nerešeno, 8:8, a onda Nvora pogodio daleku trojku i inicirao seriju gostiju od 7:0 kojom su gosti poveli sa 15:8.

Umesto Bolomboja u igru je ušao Riveru i nastavio da niže poene iz reketa za crveno-bele. Međutim, Kalinić je promašio dve uzastopne trojke, a Barsa uzvratila serijom od 8:0 i preuzela primat.

Početak druge četvrtine protekao je u znaku razigranog Pare. Krilni centar „blaugrane“ bio je jedini dvocifren u prvom delu sa 11 poena.

Na trenutak je ekipa trenera Saše Obradovića „izgubila glavu“. Noris lako zakucao posle izgubljene lopte, a Katalonci poveli sa 35:28.

Uspeo je Miler-Mekintajer da osujeti ovaj nalet Katalonaca,a li je brzo usledio novi posle kojeg je domaćin vodio sa, do tada najubedljivih, 40:32.

Ipak, finiš prvog poluvremena pripao je Zvezdi. Koristili su crveno-beli činjenicu da je rival bio u „bonusu“ i konstantno napadali prodorima. Pred sam odlazak na veliki odmor nervozni Panter je dobio tehničku grešku, a Nvora pogodio „penal“ kojim je njegov tim na odmor otišao sa samo „-2“ – 42:40, iako najbolji Zvezdin šuter Džered Batler nije postigao niti jedan koš i uzeo samo jedan šut.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Zvezdinog kapitena Ognjena Dobrića, koji u prvom delu nije ulazio na parket, a gosti odmah preokrenuli i poveli sa 43:42.

Pojačala je Zvezda odbranu do „krajnjih granica“. Domaćin u nekoliko napada nije mogao da dođe do prave pozicije za šut, dok su gosti nastavili da napadaju reket i održavali minimalnu prednost – 48:47.

I kada se Barsa mučila u napadu odjednom se ukazao Klajburn. Uspeo je iskusni Amerikanac da svojim poenima napravi seriju od 6:0. Na taj način okrenuo je momentum na starni svog tima, ali i doneo „blaugani“ vođstvo od 53:48 sredinom treće četvrtine.

Posle odlične sekvence Klajburna odgovorio je Nvora sa pet vezanih poena, Miler-Mekintajer ubacio svoju prvu trojku i spustio Zvezdin zaostatak na samo jedan poen (57:56), ali je nakon toga Nvora krenuo da solira, što se nije dobro završilo, jer je Barsa pred poslednju četvrtinu imala vođstvo od 64:58.

Nije Zvezda mogla do poena u prvih tri i po minuta poslednje četvrtine. Srećom, Barsa je postigla samo dva, pa se nije mnogo odvojila.

Nisu uspevali gosti, kao u većem delu utakmice, da napadnu obruč rivala, ali je Odželej pogodio izuzetno važnu trojku i smanjio na 68:63 sredinom poslednjeg kvartala.

Igrale su se izuzetne odbrane na obe strane, a trojka Nvore iz ugla dovela goste na samo „-2“ (68:65), ali je u narednom napadu Para „izmislio“ poene i ponovo odvojio Barsu.

Igrali su gosti fantastičnu odbranu koju je uporno želeo da probije Batler i nije uspeva. Na taj način Zvezda je klizila ka porazu.

Faul nad Batlerom za tri poena i pogođena sva tri "penala" Amerikanca za vođstvo Barse od 75:73 12 sekundi pre kraja dali su poslednju nadu da Zvezda može do preokreta.

Bio je blizu Nvora da ukrade loptu Pari, ali su sudije dosudile faul, Ipak, najefikasniji igrač Barse večeras promašio je oba "penala", a onda u kontri po prvi put večeras iz igre poentirao Batler i izjednačio na 75:75, na manje od pet sekundi pre kraja.

Poslednji šut imao je Klajburn, promašio iz teške pozicije za tri i odveo nas u produžetak.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke