22:24

Počelo šesto kolo Evrokupa.

Epa/Andrej Cukic

Večeras su odigrane dve utakmice šestog kola u Grupi B.

Valensija je kao gost savladala Veneciju rezultatom 81:67 i upisala četvrtu pobedu ove sezone u Evrokupu, a Veneciji je ovo četvrti poraz.

Španski tim je već u prvoj četvrtini stekao desetak poena prednosti, u drugom poluvremenu je ta prednost bila i duplirana, pa se pitanje pobednika ni u jednom trenutku nije postavljalo.

Klemen Prepelič je sa 17 poena predvodio pobedničku ekipu, a pratio ga je Tobi sa 16 poena i osam skokova. Kod domaćih je bolji od ostalih bio Ehodas sa 16 poena i pet skokova.

Još ubedljiviji je bio francuski Burg koji je na svom terenu deklasirao ekipu turske Burse koju sa klupe vodi srpski stručnjak Dušan Alimpijević, rezultatom 95:65.

Posle ovakvog epiloga, sada Burg, Venecija i Bursa zauzimaju poslednja tri mesta na tabeli sa dve pobede i četiri poraza.

Pelos je sa 20 poena i šest skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a isti poenterski učinak u Bursi imao je Frimen, uz po tri skoka i asistencije.